logo

فروشگاه اینترنتی زرناب

محصولات زرناب جمع آوری شده از سراسر ایران از بهترین کشاورز ها و با بهترین قیمت، با خرید محصول تازه و ارگانیک در حفظ سلامنی خود کوشا باشید
crm@zar-nab.ir
+989197535470

خاصیت زرشک قرمز خراسان جنوبی ( بیرجند )

خاصیت های اب زرشک

خاصیت زرشک قرمز خراسان جنوبی ( بیرجند )

 

امروز در این مقاله سعی داریم تا در مورد میوه ی زرشک و خواص اعجاب انگیز آن با شما صحبت کنیم، خواصی که احتمالا پس از شنیدن در موردشان بسیار متعجب شده و حتی افسوس هم بخورید که چرا تا به حال از این میوه برای درمان مشکلات خود یا تقویت سیستم های مختلف بدنتان استفاده نکرده اید. زرشک انواع و اقسام مختلف و گوناگونی دارد که هر کدام دارای ویژگی های خود هستند اما مهم ترین تفاوت زرشک ها در منطقه ی جغرافیایی که در آن پرورش یافته اند و همچنین در رنگ و شکل زرشک ها است. اما به صورت کلی همه ی آن ها زرشک بوده و خواص بسیار زیاد و مشابهی با هم دارند.

خواص زرشک در طب سنتی

در طب سنتی که از زمان های کهن تا به امروز بسیاری از مشکلات بشر را حل کرده است در مورد خاصیت زرشک توصیه ها و راهنمایی های فراوانی شده است. از جمله خواصی که طب سنتی برای زرشک عنوان کرده است، می توان به مواردی همچون عفونت زدایی، کمک به درمان برونشیت، سرماخوردگی، زکام، از بین بردن عفونت دستگاه تناسلی، مثانه و دستگاه گوارشی، کمک به هضم غذا، پیشگیری و کمک به کنترل دیابت و میزان قند خون و… اشاره کرد. زرشک در تمام وارد گفته شده دارویی بسیار موثر می باشد اما گاهی بیماری چنان مهلک شده و پیشرفت کرده است که کاری از کسی بر نمی آید و تنها راه چاره عمل جراحی یا استفاده از داروهای فوق العاده قوی شیمیایی است.

از زرشک در تهیه ماسک صورت نیز استفاده می شود که بسیار هم برای رفع جوش های صورت مناسب است. می توانید زرشک را با کمی آب بجوشانید به صورتی که حالت خمیری شکل بگیرد و سپس بر روی پوستتان به مدت ده الی پانزده دقیقه قرار دهید.

زرشک در طب سنتی

جوشاندن زرشک 

برای جوشاندن زرشک می توانید از دو طریق این کار را انجام دهید. در روش اول می توانید بر روی آن آب ریخته و بگذارید تا به همراه آب بجوشد، با این روش بسیار سریع تر می توانید که آب زرشک تهیه کنید اما خاصیت و طعم زرشک به کلی تغییر می کند حتی رنگ آبش نیز متفاوت خواهد بود. اما در روش دوم همانند چای می توانید مقداری زرشک را در کمی آب جوش یا آب سردریخته و روی حرارت غیر مستقیم همچون بخاری، بخار قابلمه و یا داخل آب در حال جوشیدن همچون بخار پز کردن قرار دهید. این روش اندکی نسبت به روش قبلی زمان بر است اما قاعدتا طعم و عطر و رنگ آب زرشک حاصل بسیار بهتر از روش اولی می باشد.

خواص زرشک برای قاعدگی

برخی عقیده دارند که مصرف زرشک در دوران قاعدگی باعث افزایش درد و مسدود کردن راه خونریزی می شود؛ اما باید هم به شما و هم به آن دسته از افراد بگوییم که به هیچ وجه چنین چیزی درست نیست و اتفاقا کاملا برعکس این موضوع صدق می کند. زرشک جز دسته ی گیاهانی است که قاعده آور هستند یعنی باعث می شوند تا خونریزی ماهیانه ی خانم ها به صورت کاملا منظم و بدون نقص در موعد مقرر خودش انجام شود. البته فراموش نکنید که زرشک همانقدر که می تواند باعث خونریزی و منظم شدن عادت ماهانه شود، می تواند احتمال سقط جنین را نیز بالا ببرد. پس خانم هایی که باردار هستند بهتر است تا حد امکان از زرشک استفاده نکنند و یا اگر هم نیاز و تمایل به استفاده از آن دارند بهتر است این استفاده به مقدار بسیار کم باشد.

 

خواص آب زرشک

آب زرشک نیز همچون زرشک دارای تمام خاصیت های این میوه می باشد، اما با اندکی تفاوت. تفاوت نیز در این است که آب زرشک تاثیرات بسیار قوی تری را نسبت به زرشک دارد و می تواند بسیار سریع تر اثر مورد نظر را بر جای بگذارد. به گونه ای که خاصیت یک لیوان آب زرشک طبیعی دارای ۳۱۶ کیلو کاری، ۲۷ گرم قند، ۷ گرم فیبر و ۶۳ گرم کربوهیدرات است. افرادی که به دنبال لاغری هستند و می خواهند تا در کنار ورزش با روش های دیگری نیز به لاغری دست یابند می توانند از آب زرشک استفاده کنند، اما فراموش نکنید که استفاده ی زیاد از این آب میوه نیز ضررهای خاص خودش را دارد.

یکی دیگر از خواص زرشک کاهش دادن میزان قند خون است، این میوه به خصوص برای افراد مسن و دیابتی بسیار کارآمد است. مصرف روزانه یک فنجان کوچک از آب زرشک می تواند مقادیر متوسط دیابت را درمان و یا حداقل کنترل کرده و از بیشتر شدن آن جلوگیری کند.

قند خون تنها بیماری شایع این روزها نیست، بلکه بیماری دیگری که گریبان گیر جامعه شده است، فشار خون می باشد. نگران نباشید چه برای کنترل فشار خون و چه برای جلوگیری از ابتلا به فشار خون می توانید از آب زرشک استفاده کنید، اما باید بدانید که آب زرشک مصرفی بایستی حتما بدون نمک و کاملا طبیعی باشد تا تاثیر مثبت خودش را بگذارد.

خاصیت های اب زرشک

خاصیت های اب زرشک

آب زرشک را چه موقع بخوریم

اینکه آب زرشک را در چه ساعتی از روز باید میل کرد قطعی نیست و نمی توان گفت که حتما سر فلان ساعت آن را بخورید. اما چیزی که قطعی است به علت بالا بودن میزان اسیدیته و همچنین طعم بسیار ترشی که دارد بهتر است تمامی افراد و به خصوص آن هایی که ناراحتی هایی مربوط به مری یا معده دارند از مصرف آب زرشک با شکم خالی پرهیز کنند؛ پس یعنی بهترین زمان آن مصرف بلافاصله پس از غذا یا همراه آن است که می تواند تاثیر زیادی برجا بگذارد.

پس به جای آن که بگوییم آب زرشک را چه زمانی بخوریم بهتر است بگوییم آب زرشک را چه زمانی نخوریم.

خرید زرشک مستقیم از کشاورز توسط زرناب

برای خرید زرشک راه و روش های زیادی وجود دارد. به تعداد این راه و روش ها نوع و درجه ی کیفیت زرشک ها نیز متفاوت است، آیا شما در شناخت زرشک تبحر دارید؟ آیا می توانید تشخیص دهید که زرشک پیش رویتان محصول امسال است یا پارسال؟ اگر پاسختان منفی است پس بهتر است به شما بگوییم که می توانید برای تهیه ی زرشک مرغوب و درجه یک به سایت زریاب مراجعه کرده و بهترین محصول را با بهترین قیمت موجود در بازار خریداری کنید.

تولید محتوا و سئو توسط کانون تبلیغاتی فرمو

محمدرضا دهقانی
بدون نظر

ارسال یک نظر

نظر
نام:
ایمیل
وب سایت